Tel. +48 503 157 162    email: biuro@w-sercu-uzdrowiska.com

polski deutsch english

Lokalizacja - Cieplice Śląskie Zdrój

Piękna okolica, komfortowe mieszkanie

Zamieszkaj u podnóża Karkonoszy: eko-apartamentowiec położony jest w samym sercu Uzdrowiska w Cieplicach Śląskich - Zdrój (niem. Bad Warmbrunn) przy ul. Cieplickiej 72a

Centrum Cieplic latem

Uzdrowisko jest znane między innymi z leczniczych wód termalnych, osiągających temperaturę najwyższą w Polsce - nawet 90oC. Legenda głosi, że tutejsze źródła zostały odkryte w roku 1175 przez księcia Bolesława Wysokiego, potomka Bolesława Krzywoustego, w czasie polowania. W roku 1281 Cieplice (wówczas Calidus Fons, czyli ciepłe źródła) zostały podarowane joannitom przez ówczesnego księcia. Od XIV wieku aż do roku 1945 stanowiły one własność arystokratycznej rodziny Schaffgotschów. Przez wieki nieustannie rozwijano uzdrowiskową bazę. W roku 1935 Cieplice stały się miastem, a w 1976 zostały włączone do Jeleniej Góry. Do dziś posiadają status uzdrowiska.

Na kompleks uzdrowiskowy składają się następujące obiekty: 4 szpitale uzdrowiskowe, 6 sanatoriów, 2 zakłady przyrodolecznicze, uzdrowiskowa przychodnia.

Uzdrowisko Cieplice znajduje się w słynnej Dolinie Pałaców i Ogrodów. W pobliżu budynku mieszkalnego znajdują się: przepiękny Park Zdrojowy o pow. 16,32 ha, Park Norweski o pow. 15,6 ha oraz Pałac Schaffgotschów w stylu barokowym z elementami wczesnoklasycystycznymi. Według Narodowego Instytutu Dziedzictwa znajduje się tu aż 35 zabytków.

Ten dolnośląski kurort zapewnia również bogate życie kulturalne – rozmaite imprezy, koncerty, spektakle, parady, wystawy, festiwale.

W niewielkiej odległości od Cieplic znajdują się miejscowości górskie: Karpacz – 17 km, Szklarska Poręba – 19 km, powszechnie znane m.in. ze stoków narciarskich, tras biegowych (Jakuszyce) czy rowerowych.

Inne ważne odległości:

  • port lotniczy we Wrocławiu - 105 km,
  • port lotniczy w Pradze - 169 km,
  • port lotniczy w Dreźnie - 167 km,
  • granica polsko – czeska – 27 km,
  • granica polsko – niemiecka – 65 km.

Apartamentowiec znajduje się przy ul. Cieplickiej 72a. Mapka w zakładce kontakt wskazuje Państwu położenie apartamentowca w Jeleniej Górze. W sprzedaży jest tu 8 przestronnych, ustawnych mieszkań.

W pobliżu nowych mieszkań jest szkoła, przedszkole, centrum handlowe i fitness oraz komunikacja miejska. Każdy, kto ceni sobie komfort, spokój, piękno, bezpieczeństwo i rekreację znajdzie tu idealne miejsce dla siebie.